در سالهای اخیر شرکت چرخاب صنعت با توجه به تجربیات به دست آمده و جای خالی پمپهای مناسب در بخش مایعات صنعتی ، غذایی و شیمیایی ، کارشناسان و متخصصان خود را جهت تحقیق و کارشناسی و تولید پمپ های مناسب جهت  سیالات خورنده و خطرناک بسیج نموده تا امن ترین و بهترین راه حل را به مشتریان خود ارائه نماید .پمپ های صنایع شیمیایی به دلیل تنوع بسیار زیاد سیالات شیمیایی از نقطه نظر خواص شیمیایی مانند :اسیدی، بازی، نمک و خواص فیزیکی ما نند درجه حرارت، سایش و غلظت دارای عملکرد های متفاوت خوردگی بوده و در حال حاضر متنوع ترین خانواده پمپ را با متریال های گوناگون و ساختار فیزیکی و مکانیکی متفاوت را شامل می شوند.

مهمترین مسئله در پمپ های شیمیایی انتخاب متریال ساختمانی برای آنها می باشد.به طور کلی پمپ های شیمیایی را می توان به دو گروه عمده طبقه بندی نمود .
پمپ های متریال غیر فلزی (Non Metallic)
بزرگترین خانواده پمپ های شیمیایی غیر فلزی را پمپ های پلیمری تشکیل می دهند و در برخی مواقع از متریال های شیشه ، سرامیک ، کربن و لاستیک نیز بر حسب شرایط خاص خوردگی ، سایش یا حرارت استفاده می شود.
پمپ های پلیمری عمدتا از جنس های PP,PE,PVC,PVDF,PTFEکه بصورت تراشکاری شده از بلوک این مواد و یا تزریق در صورت امکان ساخته می شوند.

پمپ های متریال فلزی (Metallic)

این گروه از پمپ ها از متریال های فلزی مانند :برنز، آهن، انواع چدن، آلیاژهای فولاد alloy steel،استنلس استیل های ۳۰۴،۳۱۶و سوپر آلیاژها مانند : تیتانیوم ، Hasst alloy ، Duplex و غیره ساخته می شوند.سیالات شیمیایی بر حسب درصد غلظت، درجه حرارت و یا عوامل دیگر مانند ترکیبات چند محلول واکنش های متفاوتی بر روی متریال ها از نظر خوردگی، سایش و غیره را نشان می دهند .

شرکت چرخاب صنعت این افتخار را دارد تا با مشاوره قبل از فروش و شناخت دقیق سیال و نیاز مشتری پمپ مناسب را طراحی و تولید نموده  و به مشتریان خود ارائه نماید .

ارسال نظر

ایمیل شما در سایت منتشر نخواهد گردید.
شما می توانید استفاده کنید از HTML همانند کد زیر: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Comments

comments